LED osvětlení pro výstavy, muzea a galerie

Oblast výstavnictví je z hlediska osvětlení zcela specifická.Muzeum 01

Pro osvětlení na veletrzích,  prodejních výstavách a prezentacích  je požadován vysoký světelný tok směrovaný do prostoru a akcentová svítidla pro jednotlivé exponáty. Důležitá jsou i specifická designová osvětlovací řešení podporující firemní styl. Cílem je co nejvíce zaujmout zákazníka a vyniknout.

Naopak v muzeích a galeriích je třeba nechat vyniknout především vystavované exponáty a světelný dojem přizpůsobit záměrům autora díla nebo kurátora výstavy. Sochařská díla a prostorové skulptury vyžadují světlo měkké a rozptýlené. Obrazy a exponáty ve výstavních vitrínách vyžadují ostrý světelný akcent. Světelné sestavy musejí být velmi variabilní, protože výstavní akce se střídají a světelné požadavky exponátů jsou různé. Velmi často je požadována regulace jasu a barevné teploty světla, variabilita vyzařovacích úhlů svítidel a maximální flexibilita při jejich rozmisťování. Důležitá je i minimalizace ztrátového tepla svítidel, aby nedošlo k tepelnému poškození exponátů, případně u historických artefaktů je požadováno i speciální spektrální složení světla.

Díky svým unikátním vlastnostem LED diody toto všechno dokážou splnit. Možnosti výběru technických a světelných vlastností LED svítidel jsou téměř neomezené. Nepřímé osvětlení stropů Vám zajistí měkké světlo rovnoměrně rozptýlené po celém výstavním prostoru. Naopak lištový systém stropních svítidel Vám zajistí maximálně variabilní možnosti jejich rozmístění při osvětlování jednotlivých exponátů. Je možno konstruovat LED svítidla speciálního designu a naprosto speciálních technických a světelných vlastností pro konkrétní účely.

Designová specifická světelná řešení pro výstavnictví

Svítidla pro nepřímé svícení odrazem od stropu

Osvětlení výstavních vitrín, polic a boxů

Akcentová svítidla pro jednotlivé exponáty

Track light systém