Proč používat ke svícení LED diody ?

Těch důvodů je celá spousta a každý si musí najít ten vlastní. Tak třeba …

  • Pro výrobní firmu s nepřetržitým provozem budou nesmírně lákavé energetické úspory a účinnost 80-100lm/W zářivek versus účinnost 180lm/W LED (reálně, aktuálně) je maximální výzva !
  • Reklamní agentura mající bilboardy v polích podél dálnice a na střechách v centru města určitě ocení dlouhodobou životnost a minimální poruchovost LED světelných zdrojů, protože jakýkoli servisní zásah znamená přistavení plošiny, vyřizování povolení atd. atd. a to jsou náklady více než nepříjemné.
  • Pro obchodní centra, prodejní galerie, značkové obchody, reprezentační prostory, hotely, restaurace aj. bude vedle energetických úspor a minimálního servisu důležitý především nový originální design LED svítidel a světelných sestav, protože taková prostě nikdo jiný nemá.
  • Pro výrobce svítidel se otevírá nesmírná tržní příležitost, protože během nejbližší doby (renomované světové zdroje uvádějí 5÷7 let, u nás to asi bude trvat déle uvidíme) budou všechna zářivková a výbojková svítidla nahrazena LED-kovými. Je třeba být při tom !
  • Naše společenské vědomí by mělo vzít v potaz i ekologická hlediska. Energii, kterou ušetřím, prostě vyrobit nepotřebuji, LED diody jsou fyzicky malé a snadno se vyrábějí, transportují a zpracovávají a jsou na rozdíl od hromad skla znečištěného jedovatými látkami z vysvícených zářivkových trubic, snadno recyklovatelné jako jakýkoli jiný elektronický odpad. O zvýšení světelného komfortu uživatelů, kdy si můžete osvětlení snadno regulovat, míchat barevné teploty, svítit směrově přesně tam, kam potřebuje a nikam jinam aj. nemluvě.
  • Ani běžná domácnost nepřijde zkrátka, protože podsvícení stropu, světlo do kuchyňské linky, svítící nábytek, poličky aj. jinou technologií než s LED tak snadno nezrealizujete.
  • LED-ky nabízejí i zcela nové technické možnosti a umělecké sebevyjádření. Světelná výbava dražších modelů automobilů je realizována již jen na bázi LED diod. LED diody pro podsvícení displejů ve Vašich mobilních telefonech, tabletech, noteboocích, monitorech, televizních přijímačích se už dávno staly součástí našeho běžného života. V reklamním a zábavním průmyslu se stále více prosazují jako reklamní médium LED obrazovky, reklamní poutače a billboardy jsou rovněž podsvíceny LED diodami. S LED řetězy a LED neony si můžete zrealizovat i Vánoční osvětlení Vašeho domu. LED-ky mohou sloužit jako netradiční světelný zdroj pro designová reprezentační svítidla. S LED RGB nebo LED barevnými digitálními pásky můžete snadno realizovat nejrůznější světelné efekty ve Vašem oblíbeném music klubu nebo diskotéce podobně, jako to dělají na mrakodrapech na mořském pobřeží v Hongkongu při každovečerním mega performance show.
  • A nebo se někdo o LED-ky zajímá „jen“ proto, že je to nový technický směr a intenzívně si láme hlavu, k čemu dalšímu smysluplnému by se dala tato technologie ještě využít.

… je to na Vás.